Dziś

Dzisiaj jest: Sobota
17 Marca 2018


Imieniny obchodzą:
Gertruda, Harasym, Jan,
Patrycjusz, Patryk, Regina,
Rena, Zbigniew, Zbyszko,
ZbygniewZakończyliśmy losowania książek. 
Wyniki dostępne w dziale aktualności.

Kalendarz

poprzednim miesiącu marzec 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 9 1 2 3 4
week 10 5 6 7 8 9 10 11
week 11 12 13 14 15 16 17 18
week 12 19 20 21 22 23 24 25
week 13 26 27 28 29 30 31

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Uwaga!

Po zalogowaniu/zarejestrowaniu się jako użytkownik portalu możesz dodać wydarzenie do Kalendarza wydarzeń medstudenta.

Menu witrynyWydanie 2 Studenckiego Kwartalnika Lekarskiego

Forum

Z powodów technicznych Forum czasowo niedostępne. Za utrudnienia przepraszamy.

Archiwum

Kliknij aby pobrać numer:

Ankieta

Czy bierzesz udział w studenckich konferencjach?
 

Aktualnie na stronie:

Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości 

Goście

ďťż
Gości dziś:43
Wszystkich gości:208709
Gości od 1 stycznia 2012:290

Newsletter

Zapraszamy do zapisania się do newslettera Studenckiego Kwartalnika Lekarskiego Medstudent! Od dziś możesz być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami ze świata medstudentów!


Imię i nazwisko:

Adres e-mail:

Medstudent Wydanie

Szukaj Nas na swoim Wydziale Lekarskim.

 

W najnowszym numerze:Mukowiscydoza ? Fundacja MATIO

Mukowiscydoza ? Fundacja MATIOJeszcze kilkanaście lat temu mukowiscydoza (ang. cysticfibrosis, CF) pozostawała chorobą niemal nieznaną. Może to zaskakiwać zważywszy na fakt, że w grupie chorób rzadkich i genetycznych występuje  najpowszechniej ? w 1 przypadku na średnio 2500 żywych urodzeń. Znacznie częściej, bo u 4% populacji występuje gen powodujący tę chorobę.

 

Zespołów pałacowo-parkowy Muzeum - Zamek w ŁańcucieŁańcut jest niewielkim miastem powiatowym, położonym w południowo- wschodniej Polsce, w odległości 17 km na wschód od Rzeszowa ? stolicy województwa podkarpackiego. Zamek Łańcut założony został ok.połowy XIV w przez króla Kazimierza Wielkiego. Kolejni właściciele dóbr łańcuckich to wielkie rody polskie : Pileccy, Stadniccy, Lubomirscy i Potoccy.

 

BioMedTechSilesia ? czyli jak zmieniać siebie, innych i przyszłośćZapytany ostatnio dla kogo organizuję te konferencje, ku swojemu zaskoczeniu odpowiedziałem: dla siebie. Dla siebie jakim byłem lata temu, gdy jako dziecko poszukiwałem swojej drogi (chciałem jako fizyk pracować ramię w ramię z lekarzami), dla siebie takim jakim jestem dzisiaj; by spotkać się z przyjaciółmi i weryfikować swoje poglądy, osiągnięcia z najlepszymi fachowcami na świecie.

 
Poza Horyzonty

Poza Horyzonty?W naszym życiu cały czas mamy przed sobą różne horyzonty ? horyzonty wyobraźni, horyzonty możliwości. Jesteśmy otoczeni barierami, choć w rzeczywistości większość z nich znajduje się tylko w naszej głowie. Gdy uznajemy coś za niemożliwe, stawiamy sobie barierę, której nie przejdziemy. My [Fundacja] chcemy przenosić siebie i innych poza horyzonty, pokazywać, że nie ma rzeczy niemożliwych. Samemu nie jest to łatwe, samemu czasem nie widzimy drogi, ale razem jesteśmy silniejsi.?

 
Muzyka gra Ciebie i nigdy o tym nie zapomnij

Muzyka gra Ciebie i nigdy o tym nie zapomnijMuzyka towarzysząc człowiekowi początkowo służyła celom praktycznym. Pomagała w pracy zespołowej oraz w wykształceniu tożsamości zbiorowej. Rolę tę pełni także w dzisiejszych czasach. Jaki bowiem jest cel wspólnego śpiewania  piosenek przez maszerujących żołnierzy, wiernych w kościele,  kibiców na stadionie ?? Jak wiadomo wszyscy odbieramy muzykę z własnego, subiektywnego punktu widzenia.

 

Kości zostały rzucone? - czyli pojedynek DUSZY i CIAŁAPrzed wiekami Juliusz Cezar podejmując decyzję o przekroczeniu rzeki Rubikon, wypowiadając słowa ?Kości zostały rzucone? zainicjował wolę zmierzenia się z konfliktem siły władzy ciała i woli ducha. Wypowiadając posłuszeństwo Pompejuszowi i senatowi, wkraczając na terytorium Italii, po kilku latach zaciętej walk dopiął swego stając się jednym z największych rzymskich cesarzy.

 
I KONFERENCJA PRZYPADKIMEDYCZNE.PL

I KONFERENCJA PRZYPADKIMEDYCZNE.PLW październiku 2009 roku z inicjatywy studentów medycyny i lekarzy z Wrocławia i Zabrza powstał portal PrzypadkiMedyczne.pl. Idea była prosta ? chcieliśmy stworzyć bazę przypadków medycznych ? zarówno pełnych opisów jak i zagadek w formie quizów i testów. Od tamtego czasu opublikowaliśmy ponad 300 przypadków i przeprowadziliśmy 6 ogólnopolskich konkursów.

 

Przypadki Medyczne, czyli House we WrocławiuStudia medyczne. Sześć lat ciężkiej pracy, przyswajania tysięcy stron materiałów, poszerzania wiedzy i umiejętności praktycznych. Pomiędzy stronicami Szczeklika zadajemy sobie czasem pytanie, czy nasze przygotowanie do przyszłego zawodu jest wystarczające? Czy będąc na miejscu doktora House?a i jego współpracowników udałoby nam się postawić celne rozpoznanie, a tym samym ocalić zdrowie lub życie pacjenta cierpiącego na tajemnicze schorzenie?

 

Opowieść o ZD :)Piątkowy poranek. Możnaby rzec: dzień jak każdy inny. Jednak w życiu członka Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland istnieją dwa takie piątki w roku, które są inne niż pozostałe. Mowa tu oczywiście o dniach poprzedzających Zgromadzenia Delegatów (ZD), mających miejsce każdej jesieni i wiosny. Są to najważniejsze spotkania ogólnopolskie w Stowarzyszeniu, podczas nich wybierane są władze IFMSA-Poland oraz odbywają się warsztaty tematyczne dla członków Organizacji.

 

Prawa pacjenta - między utopią a rzeczywistościąTemat częściowo związany jest z moimi ostatnimi doświadczeniami, ale i z faktem, iż większość skarg, które zgłaszają pacjenci związana jest nie stricte z częścią profesjonalną naszego zawodu, lecz brakiem informacji nt. leczenia, problemami w dostępie do dokumentacji medycznej oraz brakiem dobrych relacji między lekarzem a pacjentem.

 

Doświadczając Indii24.03. wylądowałem na lotnisku Luton na obrzeżach Londynu. Następnego dnia w okolicy południa dotarłem na Heathrow, skąd odlatywał mój samolot do Indii. Dwie godziny później, ugoszczony dwoma flaszeczkami samolotowego wina zasypiałem na pokładzie Boeinga 747 linii British Airways w drodze do miejsca, które było dla mnie jak dotąd moim największym podróżniczym wyzwaniem.